Oyun Haberleri

Daggerfall Unity’nin Geliştiricisi, Kendi RYO’sunu Geliştirmeye Başladı

Valorant VP Oyuneks

Her fırsatta övdüğüm Daggerfall dünyasının en düzgün versiyonu olan Daggerfall Unity, şimdi geçtiğimiz ay sonuncu haline kavuşmuştu. Bu dev başarımın akabinde gözlerini çok daha üste diken modun imalcisi Gavin Clayton, kendisine has Daggerfall gibisi bir oyun geliştirmeye başlamış.

Geçtiğimiz günlerde DualShockers grubuna konuşan Claton, şimdiden oyun yapmaya başladığını ve bu oyunun yalnızca “kendisine ait” olacağını söz ediyor.

  • Daggerfall Unity, Sonuncu Haline Ulaştı!

“Daggerfall’un üslubunu ve sanat dizaynını çok beğeniyorum. Benim projem de tıpkı yolu izleyecek. Dev bir dünyadan, keşif hissinden, mod takviyesinden ve kompleks sistemlerden bahsediyorum. Daggerfall Unity’deki tecrübeyi, farklı bir oyuna yerleştirmek istiyorum.”

Clayton, Daggerfall Unity ile yakaladığı spot ışığını kaçırmamakta ısrarcı. Yeni oyunu için IT servis işinden resmen ayrılan Clayton, oyununu da Unity’nin bilakis kendi geliştirdiği bir motoru kullanarak geliştirecek.

  • Elder Scrolls II: Daggerfall’u Neden Çok Sevdim?

Clayton’ın kendi oyununda, 90’lı yıllarda arkadaşları ile oynadığı D&D vazifesinin kıssasını yaşayacağız. Geliştiriciye nazaran ana öykü büsbütün opsiyonel olacak. Clayton, oyuncuların “kendi hikayelerini” yaratmalarını istediğini söz ediyor.

Şu ana kadar heyecan yaptıysanız, üzgünüm. Zira oyunun gelişine şimdi yıllar var üzere görünüyor. Clayton, oyunun şimdi oluşmadığını bile tabir ediyor.

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Oyun Haberleri

Birleşmiş Millerler'den acı rapor: 'An meselesi' diyerek duyurdular

BM Yakın Doğu’daki Filistinli Mültecilere Yardım ve Bayındırlık Ajansının (UNRWA), X…
Daha Fazla
Oyun Haberleri

Miyazaki Bloodborne Remake İhtimali Üzerine Konuştu

“FromSoftware Bloodborne Remake ile karşımıza çıkacak lakin birkaç yıl boyunca yeni bir…
Daha Fazla
Oyun Haberleri

Helldivers 2 Artık AFK Oyuncuları Ana Ekrana Atacak

Arrowhead oyuna girerken sıra beklememek için Helldivers 2 oynamadıkları vakit bile oyundan…
Daha Fazla