Oyun Haberleri

Dead Cells’in Dizayncısı Eski Stüdyosunu Gömdü

Valorant VP Oyuneks

Sébastien Benard, Dead Cells’in geliştiricisi Motion Twin’in kurucu ortaklarındandı, stüdyodu çalıştığı 19 yıl içerisinde Dead Cells’i tasarlayarak ortaya dayanılmaz bir oyun çıkarmıştı. 2000 yılının Mart ayında ise yeni bir stüdyo kurmak için kurucusu olduğu stüdyodan ayrılmıştı.

Motion Twin, bir yandan yeni bir projeye geçmek öbür yandan Dead Cells’i sistemli içeriklerle beslemek için Evil Empire isminde yeni bir stüdyo kurmuş ve Dead Cells güncellemelerini büsbütün bu stüdyoya bırakmıştı.

Geçen gün ise Motion Twin’den beklenmedik bir açıklama geldi ve oyuna gelecek olan 35 nolu güncellemenin son güncelleme olacağı, Dead Cells defterinin artık kapanacağı söyleniyordu. Beş yıl boyunca Dead Cells’e ek içerikler sağlayan Evil Empire’ın yeni maceralara atılacağı söylenmişti bu açıklamada.

Benard bunun üzerine oyunun resmi Discord sunucunda açıklamalar yaptı ve Motion Twin ile Evil Empire ortasında bu hususta ortak bir görüş olmadığını söyleyerek, güncelleme durdurma muahedesinin pek de dostça şartlarda gerçekleşmediğini ima etti. Ona nazaran Motion Twin’in kararı Evil Empire’ı da olumsuz etkilemiş durumda.

“Bence Motion Twin, Dead Cells ve Evil Empire’a karşı akla hayale gelebilecek en adice hareketi yaptı. Perde gerisindeki gerçek durumu birinci elden görmüş biri olarak artık bunun bir modülü olmadığım için seviniyorum. Yapılan resmi açıklama büsbütün bir pazarlama saçmalığından ibaret, bu olay yansıtılandan büsbütün farklı şartlarda gerçekleşti.

Kurucusu olduğum eski stüdyonun böylesine açgözlü tiplere dönüşeceğini hayal bile edemezdim. Evil Empire’a gönülden muvaffakiyetler diliyorum, umarım orada çalışanlar bu ani ekonomik kesintiyi atlatabilirler.”

Demek ki işin içinde dışarıdan bilmediğimiz öteki şeyler varmış, Evil Empire’dan mevzuya dair daha ayrıntılı bir açıklama gelir mi, bekleyip göreceğiz bakalım.

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Oyun Haberleri

Birleşmiş Millerler'den acı rapor: 'An meselesi' diyerek duyurdular

BM Yakın Doğu’daki Filistinli Mültecilere Yardım ve Bayındırlık Ajansının (UNRWA), X…
Daha Fazla
Oyun Haberleri

Miyazaki Bloodborne Remake İhtimali Üzerine Konuştu

“FromSoftware Bloodborne Remake ile karşımıza çıkacak lakin birkaç yıl boyunca yeni bir…
Daha Fazla
Oyun Haberleri

Helldivers 2 Artık AFK Oyuncuları Ana Ekrana Atacak

Arrowhead oyuna girerken sıra beklememek için Helldivers 2 oynamadıkları vakit bile oyundan…
Daha Fazla