Oyun Haberleri

Helldivers 2’nin En Eğlenceli Özelliği Çıkışa Kadar Gizlenmiş

Valorant VP Oyuneks

Helldivers 2, günümüz oyunlarının neredeyse tamamında karşılaştığımız “sorunlu çıkış günü” sendromunu yaşadı. Yeniden de süratli bir formda güncelleme alarak toparlayan oyun, şu sıralarda dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Arrowhead, oyunun her daim artan aksiyon dozajını canlı tutmak için değişik bir sistem geliştirmiş.

Geçtiğimiz günlerde Playstation’ın resmi YouTube hesabına röportaj veren oyunun direktörü Sagar Beroshi, bir müddettir bâtın tuttukları bir sistemden bahsetmiş. Beroshi’nin tabirlerine nazaran Helldivers 2, kendi DM’ine sahipmiş.

Arrowhead takımının sık sık FRP oynadığını söz eden Beroshi, Helldivers 2’ye de bu hissi yansıtmak istemiş. Bunun için de oyun içerisine “dungeon master” sistemi eklenmiş. Yani vakit zaman kimi Arrowhead geliştiricileri oyunlarınızı izleyerek hikayenizin gidişatını değiştirebiliyor.

“Oyun içerisinde FRP hissini vermek elbette kolay değil. Ancak bu Helldivers 2 için planladığımız ve sahiden önemsediğimiz bir şey.”

Görünüşe nazaran oyunda vakit zaman devreye giren geliştiriciler, kümenizin içinde bulunduğu senaryoya nazaran tıpkı bir dungeon master üzere değişiklikler yapabilecek. O denli ki röportajdan evvel oyunu tecrübe eden Playstation takımının aldığı 500 kilogramlık bomba armağanı, oyunu takip eden bir geliştiriciden gelmiş.

Helldivers 2’yi oynadınız mı?

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Oyun Haberleri

Birleşmiş Millerler'den acı rapor: 'An meselesi' diyerek duyurdular

BM Yakın Doğu’daki Filistinli Mültecilere Yardım ve Bayındırlık Ajansının (UNRWA), X…
Daha Fazla
Oyun Haberleri

Miyazaki Bloodborne Remake İhtimali Üzerine Konuştu

“FromSoftware Bloodborne Remake ile karşımıza çıkacak lakin birkaç yıl boyunca yeni bir…
Daha Fazla
Oyun Haberleri

Helldivers 2 Artık AFK Oyuncuları Ana Ekrana Atacak

Arrowhead oyuna girerken sıra beklememek için Helldivers 2 oynamadıkları vakit bile oyundan…
Daha Fazla