Oyun Haberleri

Kadokawa, Octopath Traveler’ın Geliştiricisi Acquire’ı Satın Aldı

Valorant VP Oyuneks

Son yıllarda irili ufaklı bir çok satın alım gerçekleşti oyun dünyasında. Bunlardan en dikkat çekenleri elbet Microsoft’un evvel Zenimax’ı sonra da Activision Blizzard’ı satın almasıydı. Birebir formda Sony’nin Bungie’yi satın alması da bir diğer dikkat çeken örnekti.

Öte yandan her vakit bu türlü büyük satın alımlar olmuyor. Ortada ufak stüdyoların da kendilerine nazaran daha büyük olanların kanatları altına girdiğini görüyoruz. Bu sefer de o denli bir haber var.

FromSoftware’i ve Chunsoft’u bünyesinde bulunduran Kadokawa, Octopath Traveler serisinin geliştiricisi Acquire’ı bünyesine dahil ettiğini duyurdu.

Bu satın alıma ait açıklamada, “Oyun bölümüne yönelik stratejimizin bir modülü olarak, yeni IP’ler yaratma kapasitemizi geliştirmek emeliyle Acquire Corp’u satın aldık” deniliyor.

Acquire, 1994 yılında kurulmuş bir stüdyo. Son yıllarda Square Enix için geliştirdikleri Octopath Traveler oyunlarıyla bilinseler de öncesinde Tenchu ve Way of the Samurai serilerini de geliştirmişlerdi. Bir öteki bilindik markaları da Akiba’s Trip.

Bundan bu türlü yola Kadokawa bünyesinde devam edecekler. Eski serilere yeni oyunlar mı gelecek yoksa yeni IP’lere mi odaklanacaklar bakalım.

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Oyun Haberleri

Birleşmiş Millerler'den acı rapor: 'An meselesi' diyerek duyurdular

BM Yakın Doğu’daki Filistinli Mültecilere Yardım ve Bayındırlık Ajansının (UNRWA), X…
Daha Fazla
Oyun Haberleri

Miyazaki Bloodborne Remake İhtimali Üzerine Konuştu

“FromSoftware Bloodborne Remake ile karşımıza çıkacak lakin birkaç yıl boyunca yeni bir…
Daha Fazla
Oyun Haberleri

Helldivers 2 Artık AFK Oyuncuları Ana Ekrana Atacak

Arrowhead oyuna girerken sıra beklememek için Helldivers 2 oynamadıkları vakit bile oyundan…
Daha Fazla