Teknoloji Haberleri

Ankara’da enteresan olay: Aracının üzerinde unuttuğu 30 bin lira yola saçıldı

Valorant VP Oyuneks

Olay, Ankara’nın Sincan ilçesinde meydana geldi. Edinilen bilgilere nazaran, Yunus Emre Albaslan, yakında evlenecek olan kardeşi Samet Albaslan’a mobilya almak için 30 bin lira biriktirdi.

Parayı yanında taşıyan Albaslan, kendi arabasından inip kardeşinin otomobiline binmek istediği esnada kapının açılmadığını fark edince içi para dolu poşeti otomobilin bagaj kapağı üstüne koydu. Daha sonra ise otomobile binen Albaslan, 30 bin Türk lirasını aracın üstünde unuttu ve hareket etmeye başladı. O esnada ise poşet içerisindeki paralar yola saçıldı.

Yaklaşık 500 metre hareket ettikten sonra içi para dolu poşetin olmadığını fark eden Albaslan, hareket etmeye başladığı noktaya geri döndü. Akabinde parayı arayan Albaslan, bir görgü şahidinden saçılan paraların diğeri tarafından toplandığını öğrendi. Albaslan’ın durumu polise bildirmesinin akabinde ise olayla ilgili inceleme başlatıldı.

“Toplayan kişi elini vicdanına koysun ve getirsin parayı”

Paranın yanında olmadığını fark edince geri döndüğünü belirten Yunus Emre Albaslan, “Ters şeritten direkt birinci hareket ettiğim noktaya geldim. Oralara baktım, baya bir oyalandım. Sonra kardeşimi aradım ve ‘gel bir çabuk, parayı düşürdüm ve gel bir senin arayalım’ dedim. O da iş yerinden çıkış yaptı. Burada bir arada tırların altına baktık ve bulamadık. En son polis takımlarını aradık. Güvenlik arkadaşlara da sorduk gören olmamış. 22.30’a kadar buradaydım. Konutuma gittim ve sabah tekrar geldim. Tekrar güvenlikteki arkadaşlara sordum. O sırada yanıma gelen bir abi eğilen birinin yerdeki parayı topladığını söyledi. O benim kardeşimin mobilya parasıydı. Toplayan kişi elini vicdanına koysun ve getirsin parayı. Ben kardeşimin memnunluğu için çalıştım, çabaladım. Onun da meskenini, yuvasını kurmak istiyorum” sözlerini kullandı.

“Sanki para, kendisininmiş üzere topluyordu”

Vardiya değişimi sonrası iş yerinden çıkış yaptığını söyleyen Süleyman Tanrıyağkulu ise “İşten çıkınca biraz yürüyeyim dedim. Giderken bir tane arkadaş eğilmiş, yola saçılan paraları topluyordu. Ben paraları onun zannettim. Sağa sola bakmıyordu, bir tedirginliği de yoktu. Güya para, kendisininmiş üzere topluyordu. Ben de şüphelenmedim. ‘Parasını düşürmüş’ dedim. Sabah işe geldiğimde durumu güvenlik arkadaştan öğrendim. İnşallah bulunur” dedi.

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Teknoloji Haberleri

Redmi Note 13 Serisi yeni özellikleriyle geldi

Küresel teknoloji üreticisi Xiaomi, Redmi Note 13 Serisi’ni tanıttı. Kamera sistemi, tasarım…
Daha Fazla
Teknoloji Haberleri

Murat Kurum zelzele tehlikesine dikkat çekip birlik daveti yaptı: İstanbul amasız fakatsız dönüşmeli

AK Parti’nin ve Cumhur İttifakı’nın İstanbul Adayı Murat Kurum, tvnet canlı…
Daha Fazla
Teknoloji Haberleri

Beşiktaş'a makus haber: Takımdan çıkarıldı

Beşiktaş’a Omar Colley’den makus haber geldi. Gambiyalı futbolcunun hastalandığı…
Daha Fazla