Teknoloji Haberleri

Kabine toplanıyor: Emekliler ve terörle gayret gündemde

Valorant VP Oyuneks

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, ağır gündemle toplanacak. Beştepe’deki toplantıya, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlık edecek.

Emekli maaşlarına düzenleme

Milyonlarca SSK ve Bağ-Kur emeklisinin gözü hükümetten gelecek ek artırım haberinde. En düşük emekli aylığını da içeren düzenleme için Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’ın koordinesinde ilgili bakanlıkların yürüttüğü çalışma Kabine toplantısında gündemde olacak. Yakında Meclis’e sunulması planlanan düzenlemeye son biçiminin verilmesi bekleniyor.

Kabine’de enflasyon ve fahiş fiyatla gayret için atılacak ek adımlar da görüşülecek. Merkez Bankası’nın nakdî sıkılaştırma adımlarının piyasalara tesiri ve rezervlerdeki son durum pahalandırılacak.

Terörle mücadele

Toplantının bir öbür gündem unsuru Türkiye’nin terörle çaba operasyonları. Bu kapsamda İstanbul’daki güvenlik tepesinden çıkan kararlar Kabine’de de konuşulacak. Suriye ve Irak’ın kuzeyi ile yurt içinde terör örgütü PKK’ya yönelik devam eden operasyonlar ele alınacak.

Kabine toplantısında İsrail’in Filistin’e yönelik taarruzları, Türkiye’nin Gazze’de ateşkes sağlanması için yürüttüğü diplomatik teşebbüsler ile Kızıldeniz’deki tansiyon de masada olacak.

Oyun Haberleri

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Teknoloji Haberleri

Redmi Note 13 Serisi yeni özellikleriyle geldi

Küresel teknoloji üreticisi Xiaomi, Redmi Note 13 Serisi’ni tanıttı. Kamera sistemi, tasarım…
Daha Fazla
Teknoloji Haberleri

Murat Kurum zelzele tehlikesine dikkat çekip birlik daveti yaptı: İstanbul amasız fakatsız dönüşmeli

AK Parti’nin ve Cumhur İttifakı’nın İstanbul Adayı Murat Kurum, tvnet canlı…
Daha Fazla
Teknoloji Haberleri

Beşiktaş'a makus haber: Takımdan çıkarıldı

Beşiktaş’a Omar Colley’den makus haber geldi. Gambiyalı futbolcunun hastalandığı…
Daha Fazla